1

انتخاب شورای ائتلاف رئیسی است / رییسی می تواند بسیاری از مشکلات کنونی کشور را که مردم دغدغه و نگرانی دارند رفع کند

  • کد خبر : 698
  • 31 می 2021 - 16:02
انتخاب شورای ائتلاف رئیسی است / رییسی می تواند بسیاری از مشکلات کنونی کشور را  که مردم دغدغه و نگرانی دارند رفع کند
سخنگوی شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: انتخاب شورای وحدت ائتلاف وحدت نیروهای انقلاب اسلامی رییس است وی می‌تواند بسیاری از مشکلات کنونی کشور را که مردم دغدغه و نگرانی دارند رفع کند.

 به گزارش ستاد خبری شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی حمید رضا ترقی در چهارمین نشست خبری سخنگوی  شورای  وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی که در مسجد یزدی آبادی  برگزار شد، اظهار کرد:  در انتخابات ۱۴۰۰ در آستانه تحول عظیم بزرگ حکمرانی کشوری و حکمرانی شهری هستیم فرصت مناسبی برای مردم  و همه رای دهندگان فراهم شده تا بتوانند مسیر حرکت نظام را در جهت آرمان‌های انقلاب اسلامی تسریع کنند.

وی ادامه داد:  چنانچه در انتخابات گذشته اشتباهی رخ داده برطرف کنند و با آگاهی و بصیرت و نگاه به آینده سرنوشت کشور را در راستای گام دوم انقلاب رقم بزنیم

وی افزود: فقه سیاسی غیر امام افتصاد لیبرالی و تفکر لیبرالی و عناصر فتنه  و عناصر غیر انقلابی وغیر جهادی موانع اصلی گام دوم انقلاب هستند باید این موانع را در راستای رفع زمینه اجرای گام دوم انقلاب فراهم کنیم بدون تردید برداشتن این موانع در گرو انتخاب بصیرانه مردم است.

ترقی تصریح کرد: شورای ائتلاف در خراسان رضوی با آگاهی از این مسئله مهم و سرنوشت ساز از همان ابتدای امر در انتخابات شورای اسلامی شهر سیاستش  مبنی بر معرفی نامزدهای انقلابی، متخصص و کارآمد و توانمند در حوزه مدیریت شهری  است.

سخنگوی شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در سطح کشور هم شخصیت کار آزموده، شجاع، توانمند معتقد به فقه سیاسی امام و مخالف تفکر اقتصاد لیبرالی و فرهنگ لیبرالی و برخوردار نیروهای بانشاط با نیروهای جهادی، رییسی می‌تواند بسیاری از مشکلات کنونی کشور را  که مردم دغدغه و نگرانی دارند را رفع کنند، لذا شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با حمایت کامل با تمام توان از ریاست جمهوری رییسی حمایت می‌کنند.

ترقی افزود: همانطور که در انتخابات رییس جمهور گذشته مردم خراسان رضوی توجه ویژه‌ای به این بزرگوار داشتند امیدواریم در این دوره هم سرنوشت را به گونه‌ای رقم بزنند و شاهد یک تحول عظیم در سرنوشت کشور به سوی افقی امیدوار کننده باشیم.

سخنگوی شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلابی در خراسان رضوی در طی فعالیت از سال گذشته تاکنون در مسیر رسیدن یک لیست شایسته و کارآمد برای شورای شهر تلاش زیادی داشته است.

ترقی اضافه کرد: تمام تلاشمان را داشتیم تا با اطلاع رسانی شفاف گام‌های لازم را برای یک لیست واجد شرایط در طی این مدت برداریم در همین راستا فراخوان دادیم تا علاقه مندان از طریق شورا وارد انتخابات شوند در همین راستا شاخص‌های پایه مورد بررسی قرار گرفت از حدود ۲۰۰ نفر ۱۲۹ نفر عبور کردند و در مرحله دوم تطبیق تخصصی شدند.

وی گفت: در مرحله اول به لحاظ فکری، سلامت اخلاقی، اقتصادی، مورد  بررسی قرار گرفتند و براساس آشنایی با وظایف شورای شهر و توانمندی کمیسیونی که برای آن ثبت نام کردند و برنامه مدیریت شهری ارائه دادن افراد را در مرحله ارزیابی اولیه قراردادیم.

سخنگوی شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی افزود: از این ۱۲۹ نفر در بررسی مشخص شد ۸۰ نفر شرایط ورود نداشتند که از عرصه ارزیابی خارج شدند، در جلسات فشرده تقریبا ۱۸ روز ، هر روز هفت تا هشت نفراز کاندیداهای که در شورای وحدت ائتلاف مرحله اول را طی کرده بودند را در کمیته تطبیق با ارائه طرح و برنامه‌هایشان و با طرح سوالات تخصصی و عمومی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

ترقی تصریح کرد: در ارزیابی تخصصی جلوی هرگونه امکان مهندسی رای جناحی و دسته بندی گرفته شد و خوشبختانه در مکانیزم نمرات تخصصی به هر کمیسیون داده شد. تعداد افراد چک لیست‌های هر فرد طوری بود که اگر چند نفرهم با هم هماهنگی کرده بودند نمی‌تواندستند روی نمرات افراد تاثیر بگذارند.

وی ادامه داد: تمام کسانی که بعد از اعلام نتایج اعتراض به نمرات خود داشتند از طریق کمیته داوری این امکان برایشان فراهم بود که نمرات خود را ببینند و مجدد رای گیری و شمارش انجام می‌گرفت البته کمتر از ۲۰نفر اعتراض داشتند.

سخنگوی  شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: در مجموع امروز ۵۱ نفر از افراد به کمیته شورای مرکزی معرفی می‌شوند و سپس از این بین ۳۰نفر و در مرحله نهایی لیست ۱۵ نفره  ائتلاف را به مردم معرفی خواهیم کرد.

ترقی بیان کرد: ما در شورای شهر مشهد نیازمند کسانی هستیم که تخصص و وزن و جایگاه و رای آوری داشته باشند در این بین همگرایی و جمع گرایی  نیز بسیار مهم است، باید از عناصری که تک روی می‌کنند و سبب بروز اختلاف در شورای شهر می‌شوند  پرهیز کرد ما نیازمند افرادی انقلابی و متعهد و سالم هستیم.

وی گفت: تمامی افرادی که در شورای ائتلاف شرکت کردند میثاق نامه‌ای امضا کردند که در لیست‌های موازی قرار نگیرند چرا که این افراد پس از انتخاب در شورای شهر باید پاسخگو به شورای وحدت واتئلاف باشند و شورای وحدت ائتلاف از آنها به نفع مردم مطالبه خواهد داشت و نامزدها تنها در پوسترهای شخصی خود می‌توانند حامیان خود را اعلام کنند.

سخنگوی شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی افزود: ۸نفر از متخصصین شهری از بین ۵۰نفر بر اساس معیارهای شورای انقلاب اسلامی انتخاب شدند که هرکدام در کمیسیون‌های مختلف تخصص داشتند.

ترقی اضافه کرد: خوشبختانه جوانان زیادی در ائتلاف حضور پیدا کردند جوانانی با مطالعه و برنامه ریزی و خلاقیت، آگاهی و آمادگی برای اینکه  گام دوم انقلاب را در فضای شهری پیاده سازی کنند بالغ بر۶۰ درصد این لیست۵۱ نفره را جوانان، بانوان و افراد با تجربه تشکیل می‌دهند.

وی در خصوص انتخاب شهرداراز سوی شورای وحدت ائتلاف گفت: هنوز برای انتخاب شهردار به جمع بندی نرسیدیم ما عملکرد شهردار فعلی مشهد را همانطور که آقای علم الهدی تایید کردند تا حدودی می‌پذیریم اما شهردار باید زیر نظر شورای آینده انتخاب شود ویژگی‌های که ما در شورای ائتلاف برای شهردار تعریف کرده‌ایم، شهردار آینده باید بهتر از شهردار فعلی مشهد باشد.

سخنگوی شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: ما توانستیم در رابطه با حاشیه شهر و نقاط کم برخوردار یک فرهنگ جا بیاندازیم و آن اینکه حاشیه شهر فقط دغدغه یک نفر یا چند نفر دیگر نیست بلکه دغدغه همه کسانی است که می خواهند در شورای شهر شرکت کنند ما افراد توانمند زیادی در حاشیه شهر مشهد داریم که می توانند به رفع موانع حاشیه شهر کمک کنند.

ترقی در خصوص سایت شفافیت در شورای شهر فعلی، بیان کرد:  شفافیت مالی یکی از نکاتی است که در کمیته حقوقی و اقتصادی تاکید شد و در شفافیت این نوع منابع افرادی بودند که تبحردارند، طرح‌های خوبی ارائه دادند.

وی بیان کرد: شفاف سازی هزینه‌های مالی، جهت دادن و توزیع  متوازن وعدالت محوری از مهمترین ملاک‌ها ما در حوزه حقوقی و مالی شورای شهر است.

سخنگوی شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: خوشبختانه در کمیته تطبیق هیچ نگاه سیاسی وجود نداشت و تنها نگاه تخصصی به افراد داشتیم  و هیچگونه اعمال فشارو نگاه‌های سیاسی در انتخاب افراد دخیل نبوده است.

ترقی بیان کرد: افرادی می‌خواستند وارد شورای ائتلاف شوند اما با شرایط آمده بودند و ما نپذیرفتیم چرا که مواضع آنها با مرام نامه ما هم خوانی نداشت و آنها می‌خواستند عقاید و نقطه نظرات خود را نسبت به شورا تحمیل کنند و ما از ابتدا از ورود این افراد به شورای ائتلاف جلوگیری کردیم.

وی خاطرنشان کرد: به هر میزان شورای اتلاف قوی تر باشد و مطالبه حقوق مردم را داشته باشد پشتوانه مردمی مستحکم تری خواهد داشت و قطعا با مطالبه مردم  وتعهدادت نامزدها می‌تواند قوی‌تر عمل کند.

سخنگوی شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: در مکانیزمی که وجود دارد نامزدها متعهد شده اند با پیگیری مطالبات مردم نسبت به شورای ائتلاف نیز متعهد باشند و با برنامه مصوب ۴ساله مطالبات به حق مردم را در شورای شهر پیگیری خواهیم کرد.

ترقی در پایان در خصوص نامزد مورد تایید شورای ائتلاف برای انتخابات خبرگان رهبری گفت: کاندیدا مورد نظر ما در ریاست جمهوری حجت الاسلام رئیسی و در خبرگان رهبری آقای مدرس یزدی است.

لینک کوتاه : https://khorasanshora.com/?p=698

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.