1

بیانیه شماره ۹ شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی

  • کد خبر : 727
  • 07 ژوئن 2021 - 23:50
بیانیه شماره ۹ شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی
شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی به مناسبت انتخابات ۱۴۰۰ بیانیه‌ای صادر کرد.

                                                

به گزارش ستاد خبری ،شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی در بیانیه‌ای اسامی لیست‌نهای نامزدهای مورد تایید این شورا برای شورای شهر مشهد و نامزد مورد حمایت خود در ریاست جمهوری و مجلس خبرگان رهبری معرفی کرد.

متن بیانه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

ان الله یامرکم ان تودوا الامانات الی اهلها (قرآن کریم)

مردم شریف و مومن مشهد مقدس با درودبه روان پاک امام راحل بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و گرامی‌داشت شهدای ۱۵خرداد و دیگر شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و مدافعان حرم به ویژه سردار دل‌ها شهید سلیمانی که امنیت امروزمان را مدیون جانفشانی آنهاییم وآرزوی صحت و سلامتی و طول عمر همراه با موفقیت برای رهبر عزیز و جانشین خلف آن امام عزیز حضرت آیه اله العظمی امام خامنه‌ای مدظله العالی و عرض ارادت به ساحت قدس رضوی؛ در آستانه حماسه‌ای دیگر یعنی استفاده از فرصت انتخابات برای تغییر و تحول در حکمرانی کشور به سمت مطلوب و احسن الحال قرار گرفته‌ایم .

فرصتی که می‌تواند اشتباهات گذشته را جبران و با رای بصیرانه شما آینده‌ی درخشانی را نوید دهد.

فرصتی که می‌تواند به ناکارآمدی‌ها پایان داده و اموراجرائی کشور را به اهل «مامی‌توانیم » بسپارد.

فرصتی که می‌تواند در مدیریت شهر نیز تحولی ضروری و اجتناب ناپذیر پدید آورده و مسیر توسعه شهر مقدس مشهد را به سوی پیشرفت متوازن و عادلانه و زائر محور و هم‌تراز کلان شهرهای مذهبی جهان ارتقاء دهد.

این فرصت همان صندوق رای روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ است که چشمان دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی بدان دوخته شده است، تا ببینند شما مردم مقاوم و خستگی ناپذیر چگونه با حضور و مشارکت خود دوستان انقلاب اسلامی را خوشحال و دشمنان را عصبانی و مایوس می‌سازید.

شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی  استان خراسان رضوی مرکب از احزاب و گروه‌های سیاسی و تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی و متخصصان اجرائی و دانشگاهی و معتمدین محلات و مساجد و حاشیه شهر مشهد، همراه با آحاد مردم متدین و با ایمان و علاقمند به تحول و تغییر شرایط کنونی و به منظور مبارزه قاطع با فساد و فقر و تبعیض و برداشتن موانع تولید و کسب و کار و بازگرداندن ارزش پول ملی و ساختن ایرانی قوی درهمه عرصه‌های سیاسی و فرهنگی و اقتصادی و نظامی، از فرزند انقلابی خراسان؛ سلاله رسول الله (ص)، خادم امام هشتم (ع)، مورد اعتماد و تکیه رهبری و مورد حمایت قاطبه ملت ایران ،شخصیت؛ صادق،ناطق،قاطع،عالم،زاهد،مردمی، دوراندیش، امیدوار جوان‌گرا و تجربه محور؛ یعنی آیت الله سید ابراهیم رئیسی برای ریاست جمهوری اسلامی سیزدهم حمایت نموده و در راستای تقویت جایگاه رهبری و ولایت فقیه جامع الشرایط، سید محمدرضا مدرسی یزدی عضو محترم شورای نگهبان را به عنوان نماینده مردم  خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری اصلح و افضل برای انتخاب شما مردم متدین می‌داند.

این شورا نیز با تلاشی یک ساله:

۱. عملکرد شوراهای اسلامی شهر مشهد را در طی پنج دوره مورد بررسی و آسیب شناسی قرارداد

۲.چگونگی اجرای چشم انداز توسعه شهری مشهد تا ۱۴۰۴ را تجزیه و تحلیل کرد.

۳.اولویت‌های شورای ششم را برای رفع عقب ماندگی‌ها و حل مشکلات مردم و توسعه‌ی مطلوب، تعیین و به منظور تشکیل شورای شهری تخصصی و کارآمد متناسب با گام دوم انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی کرد.

۴. به دنبال فراخوان شورا از نامزدهای شورای اسلامی شهر مشهد ۲۰۰ نفر از داوطلبان در پایگاه مجازی این شورا برای استفاده از فرآیند ائتلاف در رقابت انتخاباتی ثبت نام نمودند که توسط کمیته‌های تشکیل شده این شورا از عناصر باتجربه و متخصص و براساس بالغ بر یک صد شاخص عمومی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفتند و از بین آنها ۳۱ نفر به مجمع عمومی راه یافتند.

که به لحاظ تدین، انقلابی بودن، کارآمدی، تجربه کاری، تسلط به اسناد بالا دستی، اعتقاد به هویت اسلامی شهر مشهد و افق آینده کلان شهر مذهبی تشیع در دنیا امتیازات بیشتری داشتند.

۵.  شورای ائتلاف توانست در این فرآیند الگوی جدیدی از نحوه ارزیابی توانمندی نامزدها را ارائه دهد که امکان اصلح گزینی را فراهم و مسابقه در ارائه خلاقیت و نوآوری و برنامه محوری و توجه به نقاط کم برخوردار و حاشیه شهر را در بین نامزدها نهادینه سازد.

۶. در این راستا استعدادهای بسیار ارزشمندی از جوانان شناسائی و ده‌ها طرح و برنامه کیفی و ارزشمند از سوی نامزدها ارائه  شد که سرمایه مطالعاتی شورای آینده خواهد بود.

۷. مجمع عمومی شورای ائتلاف مرکب از اقشار انقلابی و مختلف شهر مشهد دریک جلسه ۹ ساعته پس از شنیدن دیدگاه‌های ۳۱ نامزد راه یافته به مجمع عمومی ۱۵ نفر را متناسب با کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر به ترتیب زیر انتخاب و به شما مردم عزیز جهت رای دادن معرفی می‌نماید:

کمیسیون برنامه و بودجه و مدیریت

حسین حسامی      کارشناس ارشد مدیریت نیروی انسانی

ابراهیم علیزاده     کارشناس ارشد مدیریت دولتی

حسن موحدیان      کارشناس ارشد مدیریت دولتی

کمیسیون اقتصاد

آقای مجید دبیریان            کارشناس حقوق بین‌الملل و مدیریت کسب و کار

آقای وحید حاجی بیگلو       دکترای حقوق عمومی

کمیسیون خدمات شهری،محیط زیست و سلامت

آقای حسن کریمدادی     کارشناس ارشد شهر سازی برنامه ریزی شهری

خانم فاطمه سلیمی        کارشناسی مدیریت و برنامه ریزی دکترای فیزیک

کمیسیون فرهنگی اجتماعی و زیارت

آقای حجت الاسلام حسن منصوریان        سطح چهار حوزه معادل دکترا

آقای مهدی ناصحی                          دکترای تاریخ و تمدن ملل اسلامی

آقای مجید طهوریان عسکری             دکترای مدیریت دولتی

کمیسیون حمل و نقل

آقای ایمان فرهمندی                کارشناس ارشد برنامه ریزی حمل و نقل

کمیسیون عمران

آقای مجید نژاد حسین        کارشناس ارشد مهندسی عمران و مدیریت ساخت

کمیسیون معماری و شهرسازی

آقای حمید ضمیری              کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری

آقای سید حسین علوی مقدم     کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری

افراد فوق که در رابطه با کمیسیون‌های انتخابی دارای طرح و برنامه و خلاقیت‌های مفید و ارزشمندی بوده و بر وظایف شورا در تمام حوزه‌ها آشنا و مسلط بودند متعهدند که:

۱. برنامه چهارساله  شورای وحدت و ائتلاف برای مشهد مقدس را با پیشنهادات خود تلفیق و تصویب و اجرایی نموده و توسعه متوازنی را برای شهر مشهد رغم بزنند.

۲. در توزیع و تخصیص اعتبارات پروژه‌ها بر اساس اولویت مطالعه شده و با تاکید بر به استاندارد رساندن خدمات در نقاط کم برخوردار عدالت را رعایت نمایند.

۳. از هویت معنوی و مذهبی شهر مقدس مشهد بعنوان پایتخت معنوی جهان اسلام صیانت کرده و رفاه و نشاط مجاورین را محوظ و به حضور زائرین به عنوان فرصتی مغتنم برای رشد فرهنگی و اقتصادی کشور نگاه کنند.

۴.  با سیاست هم افزایی و تعامل سازنده با دستگاه‌ها و نهادهای ذینفع در مدیریت شهری گره‌های توسعه‌ای و عمرانی شهر را باز و از حاشیه شهر رفع محرومیت نمایند.

۵. از طریق تعامل با دولت آینده و مجلس شورای اسلامی نسبت به تامین اعتبارات ملی برای پروژه‌های ملی مشهد پیگیری جدی نمایند.

۶. نظارت بر امور مدیریت شهری و اجرای درست و به موقع پروژه‌های مختلف و قراردادها و سازمان‌‎های وابسته را بدون اغماض انجام و مانع بروز هرگونه فساد اقتصادی و حیف و میل بیت المال شوند.

۷. با برنامه ریزی زمینه جذب سرمایه گذاری را برای رشد و توسعه شهر مشهد در چهارچوب سیاست‌های توسعه متوازن و هویت دار فراهم و محرک‌های توسعه‌ای در نقاط کم برخوردار را حمایت و به رونق کسب و کار و تولید کمک نمایند.

۸. انسجام و اتحاد و یکپارچگی خود در روند مدیریت شهری را حفظ و با انتخاب شهرداری قوی و کارآمد و متناسب با کلان شهر مذهبی جهان اسلام پاسخگویی به شورای ائتلاف به عنوان حلقه وصل با مردم را سر لوحه فعالیت خود قرار دهند.

۹. با اصلاح فرآیندهای امور شهری در ادارات شهرداری و هوشمند سازی سیستم‌ها و رفع تعارضات طرح‌های جامع و تفصیلی با هویت شهر مشهد از حجم بروکراسی کاسته و رضایتمندی مردم را افزایش دهند .

۱۰. از دیگر نامزدهایی که توانایی و استعداد خود را در حل مشکلات مدیریت شهر نشان داده و به نفع لیست انصراف داده‌اند به عنوان مشاورانی امین در کنار شورا استفاده نمایند.

اعضای شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی اطمینان دارد که مردم عزیز و خداجوی شهر مقدس مشهد با بصیرت و آگاهی و حضوری گسترده و بی‌توجه به شایعات و تخریب‌ها و رقابت‌های غیر اخلاقی و تفرقه افکن، انتخاب شایسته‌ای را برای آینده کشور و استان رغم خواهد زد.

شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی

     ۱۴۰۰/۳/۱۷

لینک کوتاه : https://khorasanshora.com/?p=727

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.