1

عدم مسئله شناسی درست مانع دیده شدن فعالیت شهرداری است

  • کد خبر : 737
  • 13 ژوئن 2021 - 19:22
عدم مسئله شناسی درست مانع دیده شدن فعالیت شهرداری است

به گزارش ستاد خبری شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ایمان فرهمند اظهار کرد: یکی از مشکلی که در حوزه مدیریت شهری همیشه با آن مواجهه بودیم عدم ورود متخصصین مدیریت شهری به سطوح  کلان مدیریتی شهر است به خصوص در شورای اسلامی شهر که جایست که سیاست‌های کلان شهر تدوین، بودجه‌ها جهت دهی می‌شود […]

به گزارش ستاد خبری شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ایمان فرهمند اظهار کرد: یکی از مشکلی که در حوزه مدیریت شهری همیشه با آن مواجهه بودیم عدم ورود متخصصین مدیریت شهری به سطوح  کلان مدیریتی شهر است به خصوص در شورای اسلامی شهر که جایست که سیاست‌های کلان شهر تدوین، بودجه‌ها جهت دهی می‌شود خط مش‌ها تعیین می‌شود  متخصصین حضور کم رنگی داشته‌اند.

 وی افزود: در حوزه حمل و نقل ترافیک در پنج دوره گذشته هیچ وقت یک متخصص حمل نقل در شورا عضویت نداشته و به همین خاطر آسیب دیدم.

کاندیدا منتخب شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی مهم‌ترین کاردر حوزه مدیریت شهری را احصاء مسائل واقعی شهر دانست و بیان کرد: احصاء کردن مسائل واقعی شهر در حوزه حمل و نقل که یک حوزه کاملا انسانی است و زندگی روزمره همه مردم با آن درگیرهستند.

 فرهمند اضافه کرد: یک بخش زیادی از مسائل و گرفتارهای روزمره مردم در حوزه حمل و نقل و ترافیک است، که ما باید حتماً بتوانیم به درستی و از نگاه و دریچه چشم مردم آن را ببینیم و بعد در سطح بعد ی برای آن راه کار ارائه بدهیم.

وی افزود: شعار ما حمل و نقل کرامت محور است ما معتقدیم حمل و نقل شایسته مردم است که  کرامت  محورباشد که کرامت در شهر به دو دسته، کرامت ارائه دهندگان خدمت وکرامت بهره برداران تقسیم می‌شود.

کاندیدا منتخب شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد:

در حوزه بهره برداری مواردی وجود دارد از جمله کاهش هزینه‌ها حمل ونقل، کاهش سهم مسافران از هزینه حمل و نقل، اطلاع رسانی و شفاف سازی در بحث حمل و نقل  به طوری که مردم بداند هزینه سفر چه میزان است از کدام مسیر بروند تا هزینه کم تری پرداخت کنند و … است.

وی افزود:  باید یک ارتباط موثر و وسیعی با بدنه‌ها اجتماعی و مردم بتوانیم برقرار کنیم نه ارتباطات نمایشی گاه گداری، البته ارتباط موثر  فرد به فرد نمی تواند اما با تعریف سازکارهای می شود از طریق سرشاخه‌ها اجتماعی، مجموعه ها مردم نهاد، حوزه‌های که مردم به آن ها اعتماد دارند بتوانیم یک ارتباط فرآیندی و سازمان یافته را برقرار کنیم.

کاندیدا منتخب شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی بیان کرد:  می‌توانیم تحت یک الگو، مسائل جاری که هم اکنون مردم گرفتارآن هستند را شناسی و به سمت حل آن برویم.

فرهمندی با بیان اینکه ۱۸ میلیارد بودجه شهرداری صرف می‌شود گزارش متعدد از آن رائه می شود اما مردم ناراضی هستند گفت:  وقتی در میان مردم می‌رویم  مردم احساس نمی کنند که مسائل  مردم حل شده وقتی سوال می‌کنید می‌بینیم مسائل مردم انقدر بعضاً ساده که ادم تعجب می‌کند،علت  این مسائل به این دلیل است که ما مسئله شناسی درستی نداریم.

وی افزود: بودجه هزینه انجام شده اما مسئله اصلی مردم حل نشده نهایتا اولویت سوم و چهارم آنها حل شده است و اولویت یک و دو باقی مانده چون ما نتوانستیم درست مسئله شناسی نشده است.

کاندیدا منتخب شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی انتخاب شهردار آینده را یکی از کارهای مهم در شورای شهرششم دانست و بیان کرد: باید شهرداری  انتخاب کنیم که شهر و شهرداری بشناسد و توانایی تعامل با شورا شهر و نهاد و سازمان‌های دولتی و عمومی دیگری که در شهر نقش موثری دارند و همچنین مردم بتوانند ارتباط برقرار کنند این چنین شهرداری می تواند بار زیادی از روی دوش شورا بردارد.

فرهمند عنوان کرد: لیست شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی حاصل یک فرآیند تخصصی محور و جامع است ممکن است  فرد به فرد انتقادهای باشد اما اگر به لیست نگاه کنیم جامعیت لیست را می بینید جوانی و متخصص بودن کاندیداها شورای وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی مزیت لیست این شورا است.

گفتنی است: ایمان فرهمندی مهندس عمران کارشناسی ارشد برنامه ریزی حمل و نقل دانشجو دکتری مدیریت دولتی گرایش خط مش گذاری دارد.

لینک کوتاه : https://khorasanshora.com/?p=737

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.